Beschreibung der Ereignisse
Participační projekt „Mikrofarma I.“
V následujícím prvním článku dokumentace projektu „Mikrofarma“ bych vám rád představil naši školu, zúčastněné žáky a učitele, kteří se na projektu podílejí.
Základní škola Bendagasse se nachází ve 23. vídeňském obvodu a vzdělává se v ní přibližně 330 dětí ve třinácti třídách (pozn. Překladu: jedná se podle rakouského vzdělávacího systému o druhý stupeň českých základních škol).
Vzhledem k zaměření naší školy na „zdravotní gramotnost“ a „digitální vzdělávání“ zněla realizace projektu ve třídě velmi slibně.
Vedením projektu jsme byli pověřeni můj kolega pan Herrgesell a já, Lukas Hailzl. Naše škola je vedena jako polodenní s pravidelnou výukou od 8 do 14 hodin. Protože dopoledne ani odpoledne nejsou žádné volitelné předměty, musel být projekt začleněn do pravidelné výuky. Vzhledem k blízkosti předmětů jsme se rozhodli projekt začlenit do hodin předmětů „Biologie a environmentální výchova“, „Fyzika“ a „Občanská výuka“.O případné realizaci v hodinách předmětů „Informatika“ a „Podpora zdraví“ se zatím uvažuje.
V případě realizace by byli seznámeni příslušní vyučující.
Vzhledem k této skutečnosti mohl být projekt realizován pouze s jednou třídou. Rozhodnutí padlo ve prospěch třídy 2A, ve které jsem já a můj kolega třídní učitelé.
Před projektem jsme ani já, ani můj kolega neměli s mikro:bity žádné zkušenosti, ale oba známe princip mikrozelenin a několikrát jsme je pěstovali soukromě i ve škole.
Už na začátku projektu bylo jasné, že práce na tomto projektu s celou třídou je docela náročná. Během prvních programátorských pokusů bylo možné pracovat ve skupinách, přičemž každá skupina pracovala na jiném senzoru. Pro rozšíření bude zapotřebí různých sociálních forem.
V dalších průběžných zprávách uvedeme první výsledky programovacích úloh a prvních pěstitelských pokusů a představíme naši projektovou místnost.
Zusätzliche Bilder
Zusätzliche Dateien
-
Video
-