S dětmi jsme začali hodinu kroužku rozhovorem a naší planetě.
– „Z čeho se skládá naše planeta?“
– „Čeho je na naší planetě nejvíce?!
– „Co naší planetě škodí?“
– „Co má naše planeta ráda, co jí prospívá?“
– „Jak by taková ideální, vysněná planeta mohla vypadat a co by na ní bylo?“
– „Děti, pojďme si zkusit takovou vysněnou planetu vyrobit.“
Nejprve jsme se posadili ke stolečku a děti si vybraly stromy a domy podle sebe, poté si je vystřihaly a vybarvily pastelkami.
Potom jsme se přemístili na zem, kde jsme společně namalovaly černým fixem na velký arch papíru kulatou planetu, lemování znázornění vody a pevniny a poté si planetu děti vybarvily.
Dále si už kolem planety děti lepily své domy a stromy. Cíleně jsme volili veselé a světlé barvičky. Děti domalovaly sluníčka, ptáčky a zkrátka vše co mají rádi a patří k naší planetě. Nakonec se na dílo všichni předškoláci zkusily podepsat.
Slovíčka k aktivitě:
voda das Wasser
slunce die Sonne
strom der Baum
dům das Haus
A 7K fejlesztésének részletes leírása
További képek
További fájlok
-
Videó
-
Ötletgazda
Vzdělávací institut pro Moravu, Hana Šabršulová
We've detected you might be speaking a different language. Do you want to change to: